بک لینک

آیا می دانید بک لینک چیست؟ آیا با تاثیرات بک لینک در سئو و استراتژی اجرای آن آشنایی دارید؟ آیا تا کنون بک لینک ساخته اید؟ آیا هنگامی که به اینترنت مراجعه می کنید بک لینک مشاهده کرده ‌اید؟ ما در این مقاله سعی می‌ کنیم در مورد بک لینک، تاثیرات آن بر سئو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در واقع بک لینک یعنی دریافت لینک سایت های اینترنتی دیگر، برای سایت خود، منظور از لینک یک متن یا تصویری هست که اگر کاربر بر روی آن کلیک کند. به یک صفحه دیگر در اینترنت انتقال می یابد. ربات های گوگل که یک صفحه را بررسی می ‌کنند لینک هایی که در آن صفحه نیز موجود می باشند را مورد بررسی قرار می‌ دهند و به آن ها مراجعه می‌ کنند و به این صورت مسیر حرکتی ربات گوگل شکل خواهد گرفت. در ادامه اطلاعات بیشتری در این زمینه بیان شده است.

بک لینک

سئو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد بک لینک سخن بگوییم، شما را با سئو آشنا می کنیم.
یکی از بهترین روش ها، برای رسیدن به رتبه ی برتر در موتور های جست و جو می باشد. به طور معمول، سایت هایی که جایگاه برتری در صفحه ی اول موتور های جست و جو دارند، کاربران بیشتری از سایت آن ها بازدید می کند و امکان دارد آن ها به مشتری تبدیل شوند. ممکن است سئو شامل انواع جست و جو شود به طور مثال؛ جست و جوی دانشگاهی، جست و جو در اخبار، جست و جو ی تصویری، جست و جو در ویدئو و غیره.
شایان ذکر است که سئو یک سایت، در بر گیرنده ی پارامتر های زیادی است که به وسیله ی موتور های جست و جو بررسی خواهد شد.
اگر بخواهیم از دید بازار یابی اینترنتی به سئو نگاه کنیم، سئو نحوه ی عمل کرد موتور های جست و جو، موتور جست و جوی انتخاب شده توسط کاربر، کلمه ی کلیدی سرچ شده، عبارت سرچ شده را بررسی خواهد کرد.
به طور خلاصه می توان گفت که سئو یعنی بهینه سازی موتور های جست و جو.

بک لینک چیست؟

راه مرتبط میان دو سایت برای دسترسی راحت تر کاربر سایت به دیگر محسوب می ‌شود. شایان ذکر است، هنگامی که وارد یک سایت می شوید تصویر دیگری نمایش داده می ‌شود که اگر روی آن کلیک شود سایت مربوطه نمایش داده خواهد شد. در واقع بک لینک سازی به دو گروه لینک سازی داخلی و خارجی تقسیم خواهد شد که هر کدام تفاوت ‌های زیادی با یکدیگر خواهند داشت. لینک سازی داخلی به معنای ایجاد بک لینک بین صفحات یک سایت می باشد. یعنی اگر بک لینک سایت شما روی صفحه دیگر از سایت شما ایجاد شده باشد لینک سازی داخلی می باشد. ولی اگر لینک سایت دیگری به یکی از صفحات سایت شما ایجاد شود لینک خارجی برای شما به وجود آمده است.

بک لینک

تعیین ارزش بک لینک توسط گوگل

هنگامی که بک لینک گوناگونی از سایر سایت ها در سایت شما ایجاد شوند، ارزش و اعتبار یک سانی از نظر گوگل ندارند. گوگل فاکتور های متفاوتی برای تعیین ارزش بک لینک ها در نظر می گیرد، که چند مورد از آن ها در ادامه مطالب بیان شده است:
اعتبار دامنه: پارامترهای زیادی برای مشخص شدن اعتباری دامنه شما لحاظ خواهد شد که بعضی از آنها در ادامه شرح داده شده اند: نوع دامنه، عمر دامنه، تعداد لینک های خروجی، بک لینک های دریافتی و فعالیت در شبکه های اجتماعی. لازم به ذکر است که هر قدر دامنه ایی که به شما لینک داده معتبر تر باشد، بک لینک برای رسیدن سایت شما به رتبه ی برتر تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.
اعتبار صفحه: این مورد شباهت زیادی به اعتبار دامنه دارد. اما تنها برای صفحه خاصی از دامنه به حساب خواهد آمد. امکان دارد سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید از اعتبار بالایی برخوردار باشد و بک لینک دریافتی شما اعتبار کمی در دامنه داشته باشد. شایان ذکر است که اعتبار صفحه به طور معمول با توجه به لینک سازی داخلی و تعداد بک لینک های ساخته شده مشخص می گردد.
لازم به ذکر است که آن صفحاتی که دارای لینک سازی داخلی خوب می باشند، اعتبار بالایی دارند.

تعداد لینک های خروجی

امکان دارد هر دامنه ایی که به شما لینک داده است به سایت های دیگر نیز لینک بدهد. اگر تعداد سایت هایی که در دامنه لینک شده اند زیاد باشد از ارزش و اعتبار آن کاسته خواهد شد.
میزان ارتباط موضوعی سایت شما با سایت لینک دهنده
موتور های جست و جو توجه زیادی به ارتباط موضوعی بین صفحات لینک شده دارند و سعی می کنند که در پارامتر های رتبه دهی از آن استفاده کنند. به طور مثال اگر شما در زمینه محصولات آرایشی فعالیت می کنید، اما بک لینک ها از سایت های تور های مسافرتی است، هیچ ارزشی به وجود نخواهد آورد.
اما اگر بک لینک ها در مورد پوست و مو و زیبایی به وجود آمده باشد، تاثیر زیادی روی جایگاه شما خواهد داشت.

محل قرار گیری بک لینک

یکی دیگر از موارد پر اهمیت جایگاه بک لینک در سایت است. لازم به ذکر است که لینک های موجود در محتوای صفحه نسبت به سایر لینک ها ارزش بیشتری خواهد داشت.
روش تشخیص خرید بک لینک گوگل
اگر سایت های اینترنتی بک لینک خریداری کنند، گوگل با روش های مختلفی خرید آن ها را تشخیص خواهد داد. تیم ویژه ی گوگل در اینترنت گشت و گذار می کند و سایت های فروشنده را شناسایی می کند. لازم به ذکر این است که اگر شما یک سایت برای خریداری لینک یافتید مبنی بر این نیست که تیمی گوگل آن را شناسایی نخواهد کرد.

بک لینک

نکات ضروری در بک لینک سازی

اگر همچنان سعی دارید که بک ‌لینک بخرید و روش های راحت مانند تولید محتوا را انتخاب می کنید؛ نکات زیر را در نظر بگیرید تا احتمال جریمه سایت شما کاهش یابد:
بک لینک را به صورت جداگانه و در یک بازه زمانی خریداری کنید.
به طور مستقیم با صاحب سایت ها تماس حاصل فرمایید و با دلالان و واسطه های تبلیغاتی همکاری نکنید.
سایت ‌هایی که به صورت عمومی لینک می فروشند را انتخاب نکنید.
از سایت هایی که با زمینه کاری شما ارتباط دارند خریداری کنید.
برای نتیجه بهتر از تبلیغات محتوایی و مطالب به جای اینکه این کار را از تمام صفحات یک خرید را در چند صفحه تبلیغ کنید.

 

اشتباهات رایج در خرید بک لینک

همانطور که می دانید اگر به صورت ساده در اینترنت جستجو کنید، سایت های گوناگون ایرانی و خارجی را می ‌یابید که بک لینک های زیادی را با عنوان ‌های موثر به فروش می ‌رساند ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر هیچ تجربه ای در این زمینه ندارید و با تأثیرات منفی آن آشنایی ندارید از این سایت ها خریداری نکنید زیرا آنها به راحتی شما را فریب خواهم زد و سئوی سایت شما را نابود می ‌کنند.
نتیجه گیری
همان طور که در مطالب بالا بیان شد، خرید و فروش بک لینک امروزه بسیار رواج یافته است. شما باید برای خرید بک لینک تضمینی سایت های معتبر را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که بک لینک دائمی باعث درآمد زاییزیادی برای صاحبان سایت خواهد شد. حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه بک لینک بگیریم؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم مقاله بالا را مطالعه کنید.

بک لینک

مطالب دیگر را در سایت رپورتاژ دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید